KONST / Litografier / Färglitografi 15086067
nr 1508 6067
Danka Jaworska
(f. 1951), Sverige
3 st, Signerade, 1980-tal, färglitografi, yttermått inklusive ram: 90x70 ca
Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:02:47
12/12 16:15:17
Danka Jaworska
Läs mer om Danka Jaworska